برای دانلود روی لینک دانلود راست کلیک کرده و ذخیره و یا بارگیری پیوند را بزنید

دانلود کتاب خاطرات یک شورشی ایرانی نوشته مسعود بنی صدر

khaterate yek shooreshi irani

درباره کتاب :خاطرات یک شورشی ایرانی اثری است در ادامه کتابهای دیگری که درست در همین زمینه و باهدفافشاگری در باره ماهیت سازمان مجاهدین خلق طی سالهای اخیر نوشته شده است.

نویسنده این اثر مسعود بنی صدر عموزاده ابوالحسن بنی صدر است که طی سالها همکاری با مجاهدین خلق آن هم در رده های بسیار بالا ایمان کامل به این گروه داشته و با تمام توان نیروی خود را صرف اهداف سازمان کرده است.

[note color=”#fde0aa”]

این کتاب که اصل آن در بیش از یک هزار و سیصد صفحه بوده توسط ناشر انگلیسی به یک سوم تقلیل یافته و اکنون فارسی شده آن توسط فرهاد مهدوی و توسط انتشارات خاوران در فرانسه چاپ شده است.

نویسنده که به دلایل مختلف و به خصوص دلبستگی خاصش به خط مسعود – مریم نزدیکترین ارتباط را  با سران سازمان داشته پس از دو دهه همکاری و در واقع فداکاری برای سازمان و با کوله باری تجربه تلاش کرده است که داستان زندگی و سیاسی اش را برای دو فرزندش و دیگر جوانان ایرانی بنگارد.

وی در بخش های نخستین کتاب روی زندگی خود از تولد تا زمان پیوستنش به سازمان به تفصیل صحبت کرده و تلاش کرده است تا افکار  و اندیشه های خود را در آن دوران به خوبی بازگو کند

پس از به  آشنایی خود با سازمان پرداخته و طی آن مراحلی را که برای ترقی طی کرده یک یک بیان کرده است. این ماجرا تا رفتن وی به عراق ادامه می یابد. شرحی طولانی در باره انقلاب ایدئولوژیک اول در سال ۶۴ و بعد از آن عملیات فروغ جاویدان در سال ۶۷ بسیار ریز و شیرین بیان شده است. وی از سر خوش شانسی در همان ابتدای عملیات مجروح شده وبه پشت جبهه بازگردانده می شود. از نظر وی این عملیات ضربه بزرگی به اعتماد موجود در سازمان زد..

طی سالهای بعد وی برای مدتهای مدید نماینده سازمان و شورای مقاومت در اروپاو امریکا بوده  و از این جهت اطلاعات بسیار با ارزشی از دیپلماسی سازمان برای جذب سیاستمداران امریکایی و اروپایی به دست می دهد. شرح دریوزگی های سازمان هم در آن دیار در همین بخش ها آمده است..

دا ستان وی از انقلاب دوم ایدئولوژیک که مجبور کردن افراد به طلاق دادن همسرانشان است بسیار دلپذیر و خواندنی نوشته شده است.

مهم ترین بخش های کتاب رفتارهای مالیخولیایی سران سازمان برای تحت فشار گذاشتن افراد برای اعتراف به اشتباهات و خطاهاست که صدها باار سخت گیرانه تر از اعتراف در حضور کشیشان مسیحی است.

این عنصر فداکار پس ازدو دهه همکاری بالاخره کاسه صبرش لبریز می شود  و از سازمان جدا شده و به سراغ کار و زندگیش می رود و پرونده فعالیت های سیاسی خود را برای همیشه می بندد.

این کتاب درست مانند کارهای سبحانی (روزهای تاریک بغداد)  و دیگران حکایتی است از سازمانی با عقاید و رفتارهای شگفتی که انسان تصور می کند مربوط به الموتیان پنجم و ششم هجری است. انسان در شگفت می ماند که این پدیده چگونه در قرن بیستم در این نقطه برآمده و اینچنین نسلی را با شعارهای عجیب و غریب برای بیش از دو دهه  اسیر کوه و بیابان کرده و در اختیارصدام و غیره گذاشته است. کسی که قرار بود در سال اخیر همکاری اش با سازمان کتابی در باره بریده ها بنویسد کارش به جایی رسید که خودش برید و کتابی در باره علت بریدگی اش از سازمان نوشت.

بر اساس نوشته های وی سازمان و شخص مریم و رجوی تا آخرین لحظه تلاش کردند تا او را نگه دارند. حکایت آخرین تلفن رجوی هم با او خواندنی است.

در میان آثارنوشته شده در این باره شاید بیتشر ین تصویر را از وضعیت دورنی سازمان در همین کتاب بتوان به دست آورد.
 

 

 

 

 

دیدگاه کاربران
 • sanaz 25 بهمن 1391 / 04:35

  vaghan azaton mamnonam… behtarinaro darin va koli mostafiz shodam

  • bookman 25 بهمن 1391 / 14:52

   درود هموندِ گرامی
   تشکر

 • عماد 20 فروردین 1392 / 17:42

  درود بر شما
  آیا کتاب پلنگی که شغال غرید در سایت. موجود است.
  باتشکر.

  • bookman 20 فروردین 1392 / 18:26

   درود عماد
   این کتاب متاسفانه در آرشیو بنده موجود نیست . ولی حق انتشارات بین المللی داره و نویسنده و یا ناشر دارای حقوق مادی از نشر این کتاب هستند و انتشار ان نیز کمی شک برانگیز است .
   این کتاب در فروشگاه سایت ketab.comموجود است و به صورت صوتی .
   پایدار باشید دوست من

 • فرهاد 6 اسفند 1393 / 18:52

  ضمن سپاس و درود از زحمات شما در گردآوری این مجموعه
  من نتوانستم تمام کتاب تاریخ ادبیات ایران را دانلود کنم.جلد۵ بخش ۱وجلد ۳بخش ۲ آیا این دو جلد وجود ندارد؟

  • bookman 7 اسفند 1393 / 00:02

   با سلام
   دوست عزیز تمامی جلد ها در بوکیها موجود می باشد …
   لطفا از بخش جستجوی سایت که در سمت راست سایت قرار گرفته اسن استفاده نمایید.

 • محمد 13 مهر 1394 / 02:42

  لطفا اگه امکان داره یک بخش مجزا هم برای کتابهای فانتزی باز کنید چون جوانان در حال حاضر خیلی علاقمند به این نوع کتابها هستند

 • محمدعلي 26 فروردین 1395 / 10:32

  با سلام و خسته نباشید
  سایت شما را بازدید کردم و به همین مناسبت به شما و دیگر همکارانتان تبریک عرض میکنم.
  دوست عزیزم من بدنبال یه کتاب هستم ۱- سه تفنگدار (در سه جلد) ۲- گنهکار بیگناه ۳- یک کتابی هست نویسنده آن آقای مشفق همدانی است در باره زندگی جوانی بنام ایرج که عاشق دختر پولدار همسایه اش میشه بنام زهره و دیگر الخ…. ضمنا کتابهای آقای قاضی سعید که شخصی اصلی کتابهای ایشان کارگاه لاوسون میباشد هستم .
  اگر در دسترستون هستند سپاسگزارتان میشوم آنها را برایم ایمیل فرمایید .
  امیدوام سال خوب و پربرکتی داشته باشید.

 • غ- قربانی دشتی 20 اسفند 1398 / 16:31

  سلام
  تازه با سایت شما آشنا شدم. چند کتاب از جمله سفرنامه حاج سیاح از سایتتون دانلود کردم. از شما به خاطرکتاب های بسیار ارزشمندی که در سایت قرار داده اید بسیارممنون و مشکرم.
  در این روزها که همه از بیم کرونا در خانه نشسته ایم کتاب خواندن به ویژه مطالعه کتابهای بسیار مفید این سایت وقتمان را پر می کند و بر دانسته هایمان می افزاید.
  باز هم سپاسگزارم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توسط
تومان