برای دانلود روی لینک دانلود راست کلیک کرده و ذخیره و یا بارگیری پیوند را بزنید

دانلود کتاب پیکار با تبعیض جنسی نوشته آندره میشل در بوکیها

درباره کتاب :کتاب “پیکار با تبعیض جنسی: پاکسازی کتاب، خانه، مدرسه و جامعه از کلیشه های تبعیض جنسی”، به این امر می پردازد که در بیش‌تر پیام‌هایی که از ره‌گذر کتاب‌های درسی و کتاب‌های کودکان به دانش‌آموزان و دانش‌جویان و کودکان منتقل می‌شود، دگرگونی‌های پراهمیتی که طی دهه‌های اخیر در زندگی زنان روی داده، نادیده گرفته می‌شود. درواقع با وجودی که زنان ِ متعلق به محیط‌های فرهنگی و اجتماعی با سنت‌های مختلف نشان داده‌اند که قادرند در عرصه‌هایی که به‌طور سنتی مختص مردان بوده‌است نقش فعال ایفا کنند و ارتقای مقام بیابند در کتاب‌های درسی و ادبیات کودکان این دگرگونی‌ها اصلا یا دست‌کم به‌طور کامل بازتاب نیافته است.

نقش مردان نیز دگرگون شده‌است زیرا آنان بیش از پیش عهده‌دار وظایفی می‌شوند که به‌طور سنتی به زنان اختصاص داشته، یا مشاغل زنانه را انجام می دهند، اما در کتاب‌های درسی و ادبیات کودکان این جهش‌ها اصلا، یا به اندازه‌ی کافی روشن نمی شود.

بعضی از کتاب‌های درسی و کتاب‌های کودکان هم‌چنان حامل پیام‌های غالبا نادرست و پوسیده اند. در آن‌ها از دگرگونی های واقعی نشانی نیست. این آثار در تقویت و استحکام چنین دگرگونی‌هایی نقشی فعال یا درجه‌ی اول ندارند و با اوضاع جدید سازگار نیستند. هدف دهه‌ی ملل متحد برای زنان تقویت مسائل زیر است: برابری میان مردان و زنان؛ شرکت زنان در تلاش‌های توسعه؛ مشارکت زنان در تحکیم صلح… 

دیدگاه کاربران
  • مهدی 5 دی 1393 / 20:09

    مترجم این کتاب کیه؟

    • لیلی 3 دی 1394 / 14:27

      محمد جعفر پوینده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توسط
تومان