برای دانلود روی لینک دانلود راست کلیک کرده و ذخیره و یا بارگیری پیوند را بزنید

دانلود کتاب چهره عریان زن عرب نوشته نوال السعداوی

چهره زن عریان عرب نوال السعداوی

درباره کتاب :

نوال سعداوی (عربی: نوال السعداوی؛ زاده ۲۷ اکتبر ۱۹۳۱) نویسنده، فعال اجتماعی، فمینیست و پزشک مصری است. به گمان برخی، سعداوی بزرگ‌ترین نماینده زنان رمان‌نویس عرب است که در رمان‌هایش بیش از همه به زندگی خود پرداخته‌است.

سعداوی در سال ۱۹۵۵ لیسانس پزشکی و جراحی را از دانشگاه قاهره و کارشناسی ارشد پزشکی را در سال ۱۹۶۵ از دانشگاه کلمبیای نیویورک گرفت و در دانشگاه «عین شمس» قاهره به بررسی علمی – موضوعی دربارهٔ روان‌شناسی پرداخت. او علاوه بر زبان عربی با دو زبان انگلیسی و فرانسه آشنا است.

در حاشیه ماندن زنان، برای سعداوی، همیشه پرسش‌برانگیز بوده‌است. او، نبود دموکراسی و آزادی را در مصر، عامل عقب ماندگی و ناآگاهی هموطنانش می‌داند. آشنایی خوانندگان عرب با نوال سعداوی، با نخستین رمان او بنامِ مذکرات طبیبه (خاطرات یک زن پزشک) بود. وی پس از آن به نگارش رمان‌های دیگری پرداخت از جمله امرآهٔ عندنقطهٔ الصفر (زنی در نقطه صفر)، امرأتان فی امرأه (دو زن در یک زن)، الغائب (غایب)، الحب فی زمن النفط (عشق در زمان نفت) و چند داستان کوتاه دیگر. در ایران نیز با کتاب چهره عریان زن عرب شناخته شده‌است. به گمان برخی، سعداوی بزرگ‌ترین نماینده زنان رمان‌نویس عرب است؛ که در رمان‌هایش بیش از همه به زندگی خود پرداخته‌است. خودِ نوال سعداوی معتقد است، پیش از آن‌که یک فمینیست باشد، بیشتر یک «نویسنده» و «داستان‌نویس» است. منبع ویکی پدیا
 

دیدگاه کاربران
 • محمد 21 بهمن 1402 / 10:57

  لطفا اسم دیگر کتاب چهره عریان زن عرب را اگر اطلاع دارید به بنده هم بگویید
  این اسم فقط در ایران میباشد و اصل نام چیز دیگری است
  سپاس

  • bookman 22 بهمن 1402 / 20:15

   درود بر شما

   The Hidden Face of Eve: Women in the Arab World

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توسط
تومان