برای دانلود روی لینک دانلود راست کلیک کرده و ذخیره و یا بارگیری پیوند را بزنید

دانلود فیلمنامه بایسیکل ران نوشته محسن مخملباف

درباره فیلمنامه [فیلم] : بای سیکل‌ران فیلمی است به نویسندگی و کارگردانی محسن مخملباف که در سال ۱۳۶۷ در ایران به نمایش درآمد.

فیلم داستان مردی افغان به نام نسیم است که برای تامین هزینه بیمارستان همسرش کاری پیدا نمی‌کند و سرانجام سوژه یک شرط‌بندی درباره توانایی او برای رکاب زدن دوچرخه می‌شود (بای‌سیکل در زبان انگلیسی به معنای دوچرخه است).

شرح کوتاه فیلمنامه: نقره، زن نسیم – پناهنده تهیدست افغان در ایران – سخت بیمار و نیازمند عمل جراحی است. نسیم همسرش را برغم مخالفت او در بیمارستان بستری می‌کند و برای تهیه مخارج عمل به‌دنبال کار می‌رود. مرد دوره گردی که می‌داند نسیم در گذشته قهرمان دوچرخه سواری بوده، به او پیشنهاد می‌کند در ازای پول دور میدان با دوچرخه به مدت یک هفته رکاب بزند. نسیم شرط را می‌پذیرد. پس از چند روز محل نمایش به دلیل کم بودن فضا به محل جدیدی نزدیک سفارت شوروی که در آن زمان افغانستان را اشغال کرده بود انتقال می یابد که این حساسیت دیپلمات های شوروی را موجب می شود. دلالان شهر بر سر برد و باخت وی شرط بندی می‌کنند. مردم در میدان گرد می آیند و نسیم خستگی ناپذیر شب و روز رکاب می‌زند تا سرانجام در پایان هفته، مرد دوره گرد با زنی کولی میدان را ترک می‌کند. نسیم که خبرنگاران دوره اش کرده اند، همچنان سوار دوچرخه رکاب می‌زند.

جوایز فیلمنامه و اقتباسات :

 • برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه (محسن مخملباف) از هفتمین جشنواره فیلم فجر
 • برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی (محسن مخملباف) از هفتمین جشنواره فیلم فجر

دانلود کتاب : بایسیکل ران[فیلمنامه] / محسن مخملباف

۳۰صفحه

حجم۳مگابایت

بوکیها دات آی آر 

دیدگاه کاربران
 • خلیل 30 اسفند 1391 / 00:20

  با سلام خدمت مدیریت عزیز:
  لطفا لینک رو تصحیح بفرمایین.
  یاشاسین

  • bookman 30 اسفند 1391 / 01:16

   درود
   لینک به روز شد . با خیال آسوده دانلود کنید . حجم هم کاهش یافت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توسط
تومان