برای دانلود روی لینک دانلود راست کلیک کرده و ذخیره و یا بارگیری پیوند را بزنید

کتاب کوکائین نوشته پیتی گریلی

درباره نویسنده :

پیتی گریلی (به ایتالیایی: Pitigrilli) نام مستعار دینو سگره (به ایتالیایی: Dino Segre) (زادهٔ ۹ مه ۱۸۹۳ در تورین – درگذشتهٔ ۸ مه ۱۹۷۵ در تورین) رمان‌نویس و روزنامه‌نگار ایتالیایی است.

درباره رمان کوکائین:

پاریس، دهه ۲۰، آشفته، منحط و فاسد. جایی که مردی جوان می‌تواند با هوش و لطافت طبعش، بخت خوشی برای خودش فراهم کند… مگر اینکه وسوسه بر او غلبه کند! قهرمان شیک پوش کوکائین، تیتو آرنودی، دانشجوی سابق پزشکی، رسوایی‌های فاحش و مرگ‌های مهیبی خلق می‌کند و به عنوان روزنامه‌نویس به خورد مردم می‌دهد. اما زندگی خودش با پیدا کردن سه معشوقه خواستنی (دلبر ارمنی، رقاص ایتالیایی و کوکائین!)، حتی از نوشته‌های من در آوردیش هم بیدادگرانه‌تر می‌شود. موزون، کنایه‌دار و گناه‌وار تراژدی سقوط یک جوان مستعد و اغوای زمان گذشته را به نمایش می‌گذارد. توصیف‌های بی‌پرده و رک روابط جنسی و مصرف مواد مخدر مسئولان کلیسا رو وادار کرد کتاب را در لیست سیاه و رده کتاب‌های ممنوع اعلام کنند.
شنیده‌ام که خود نویسنده هم کوکائین مصرف می‌کرده و در اوج مشغول نوشتن می‌شده! رمان از مصرف مواد سفید کم نگذاشته و از میان اسنیف گرد لذت به س/ک/س، ارجی، تحرکات زیرزمینی، همگی در سوسوی ش ه و ت که مواد نامشروع می‌تواند فراهم کند می‌پردازد.
برای خواننده قرن ۲۱ شاید تباهی نشان داده شده در رمان نرم به نظر برسه ولی کوکائین در تمام مدت به سیستم شوک وارد کرده است. ضربه واقعی این رمان صد ساله در معانی زبان‌شناختی تهوع‌آور آن است که سطح این داستان متفکرانه و بی‌عاطفه را به سطح مزه کارهای “اشر” می‌رساند. https://www.mcescher.com
کوکائین در مورد مواد مخدر نیست! با یورشی از میان محیط‌های نه کاملا سورئال، کتاب اختیارهای اعتیادآور واژه‌هایی که استعمال می‌کنیم را آشکار می‌کند. اینجا با رمانی مواجه هستیم که باید به شدت جدی بگیریمش، اما نمی‌توانیم و در تلاش این کار احساس حماقت می‌کنیم. Iman Vaezi’s reviewدیدگاه کاربران
  • حسین 27 بهمن 1399 / 12:58

    سلام زمان جوانی این کتاب رو خونده بودم خیلی دنبال این کتاب میگشتم اما پیدا نمیکردم ممنون از سایت خوبتون ممنون ممنون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توسط
تومان