نکته : برای دانلود کتابها، روی لینک راست کیک کرده و گزینه ی save link as و یا ذخیره ... را بزنید .

دانلود رمان دوشیزه شامی نوشته جرجی زیدان در بوکیها

دوشیزه شامی

درباره کتاب : زیدان در سال ۱۲۷۸ هـجری قمری، در خانواده‌ای فقیر و تنگدست در بیروت به دنیا آمد. این نویسنده از پنج سالگی در مدرسه‌ای مسیحی تحصیل کرد و بعد از دو سال آموزش درس های اولیه، به مدرسه «الشوام» رفت و در آنجا حساب، صرف و نحو، خوش نویسی و کمی زبان فرانسه را یاد گرفت.
وی در ۱۱ سالگی با اصرار پدرش، تحصیل را رها کرد. یکسال در اغذیه فروشی پدر و دو سال در یک کارگاه کفاشی کار کرد. او در ۱۵ سالگی به مدرسه شبانه رفت و با تلاش زیادی، زبان انگلیسی را یاد گرفت.
زیدان در همان اغذیه فروشی پدرش با بزرگانی چون ابراهیم الیازجی شاعر، روزنامه نگار و منتقد، و عبدالله بستانی شاعر و نمایشنامه نویس آشنا شد .
سال ۱۳۰۳ قمری، اولین کتاب این نویسنده با عنوان «الالفاظ العربیه والفلسفه اللغویه» در بیروت چاپ شد و زیدان بعد از انتشار آن، عضو انجمن سلطنتی آسیایی شد. در همان سال به لندن مسافرت کرد و در آنجا با آثار مستشرقان آشنا شد. سپس به قاهره سفر کرد و در مجله «المقنطف» استخدام شد.
زیدان ۳۰ سال پس از چاپ اولین کتابش درسال ۱۳۳۲قمری، در سن ۵۴ سالگی در منزل خود در قاهره، بطور ناگهانی درگذشت. از این نویسنده آثار فراوانی به جا مانده است و او را می‌توان از پرکارترین نویسندگان عرب در قرن ۱۹ میلادی دانست.

بدلیل مشکل کپی رایت دانلود این کتاب میسر نمی باشد

 

دیدگاه کاربران
 • arman 15 ژانویه 2014 / 00:20

  ممنون از کتابهای بینظیرتان

  • bookman 15 ژانویه 2014 / 09:19

   سپاسگزارم دوست عزیز

 • مهدی دهقان 5 مه 2014 / 14:38

  از الطاف شما که در خدمت فرهنگ وتوسعه آگاهی جامعه هستید بینهایت ممنونم موفق و سرافراز باشید

  • bookman 5 مه 2014 / 22:32

   خواهش میکنم بزرگوار

 • مهسا صفدری 25 فوریه 2016 / 01:16

  سلام خسته نباشید.من کتاب های جرجی زیدان رو میخام اما هر چی سرچ میکنم به جز سه تا از کتاباش چیزی رو پیدا نمیکنم میشه لطف کنید اگه لینکشون رو دارید به ایمیلم بفرستید؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توسط
تومان