برای دانلود روی لینک دانلود راست کلیک کرده و ذخیره و یا بارگیری پیوند را بزنید

دانلود کتاب نغمه های شاعرانه نوشته لامارتین ترجمه دکتر شجاع الدین شفاء در بوکیها

درباره کتاب : «نغمه های شاعرانه» اولین اثر ادبی خارجی بود که توسط من به فارسی ترجمه شد.
نخستین چاپ این کتاب در سال ۱۳۱۶ انتشار یافت، برای من جای خوشوقتی بسیار است که در که در طول این مدت از علاقه و توجهی که از روز اول نسبت بدین کتاب ابراز شد کاسته نشده و همچنان این اثر کوچک جایی را که در دلها برای خود باز کرده بود محفوظ داشته است.
از روزی که من برای نخستین بار یکی از قطعات لامارتین را به نام «خاطرات کودکی» خواندم چنان شیفته لطف کلام او شدم که به جمع آوری آثارش پرداختم، و امروز خوشوقتم که می توانم هرچند هم مختصر باشد، ترجمه قسمتی از قطعات او را که خود از زمره بهترین آثار پنداشته ام به خوانندگان عزیز تقدیم دارم.
در ضمن باید اضافه کنم که من در اینجا سعی کرده ام قسمتی از زیباترین قطعات این شاعر بزرگ را ترجمه کنم، و چون بهترین قطعات او آنهایی است که بیشتر اثر غم در آن نمودار است، در صورتی که این کتاب به نظر خوانندگان از حد لزوم غم فزاتر آید تقصیری بر عهده من نیست. گذشته از این از کجا معلوم است که قسمت اعظم از خوانندگان به مقتضای روح ایرانی بیشتر خواهان قطعات حزن انگیز نباشند؟

زیبایی آثری ادبی با ترجمه ی آن شکل زیبا به خود میگیرد و بر من و مای خواننده چه زیباتر و فاخر تر از این که نام استاد شفاء بر جلد زرین این اثر فاخر نقش بسته است

 
 

دیدگاه کاربران
 • مهرداد عزیز ابادی 30 اردیبهشت 1393 / 11:34

  بسم الله الرحمان الرحیم فکر کردم دانلود شما مجانی و از این حرفها – لامارتین میخواستم هر چه زدم نشد ایول مرام قدیمی ها به هر جهت همینه که هس

  • bookman 30 اردیبهشت 1393 / 14:07

   درود
   دوست عزیز من که متوجه منظورتون نشدم !
   شما فکر کردید که دانلود رایگان است ولی نیست ؟!! ( اونوقت اون لینک دانلود که اون بالا هست چیه پس؟)
   شما نتونستید دانلود کنید ؟!!( پس میشه نتیجه گرفت که مجانی نیست ؟!! ) نه دوست عزیز … شما موفق به دانلود نشدید و باید مشکل رو جای دیگری جستجو کنید چون لینک دانلود رو تست کردم و کتاب هم به خوبی دانلود و قابل استفاده است )
   در آخر از شما دوست عزیز میخوام کمی بیشتر تلاش کرده و به محض اینکه موفق نشدید کاری رو انجام بدین دیگران رو متهم نکنید ( درخواست پشتیبانی بدید و مانند دیگر عزیزان راهنماییتون میکنم …)
   به هر حال
   دوباره روی لینک دانلود کلیک کرده و فایل رو دانلود کنید …
   برقرار باشید

 • محسن روشنی 30 آبان 1393 / 04:35

  از شما برای خدمات ارزندتون متشکرم ومیگویم خیلی خیلی آقایی.
  در پناه حق باشی!

  • bookman 30 آبان 1393 / 12:38

   درود و سپاس بزرگوار …

 • اعظم همتی 26 تیر 1397 / 20:24

  با درود و احترام .بی نهایت سپاسگزارم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توسط
تومان