برای دانلود روی لینک دانلود راست کلیک کرده و ذخیره و یا بارگیری پیوند را بزنید

دانلود کتاب رینگ خونین نوشته کاریل چسمان

رینگ خونین کاریل چسمان

درباره نویسنده :

کاریل چسمان (به انگلیسی: Caryl Chessman)، (زاده ۲۷ می ۱۹۲۱ – اعدام شده در ۲ می ۱۹۶۰) شخصی بود که به علت سرقت و تجاوز به عنف به اعدام محکوم شد و در زندان با نوشتن چهار کتاب مورد توجه افکار عمومی قرار گرفت و باعث به وجود آمدن جنبشی برای برانداختن مجازات اعدام شد.

آثار

چسمان در زندان چهار کتاب نوشت: سلول ۲۴۵۵، دهلیز مرگ (۱۹۵۴)، تلاش برای بیگناهی (۱۹۵۵)، سیمای عدالت (۱۹۵۷) و اون بچه یک قاتل بود (۱۹۶۰). او حق انتشار زندگی‌نامه خود (سلول ۲۴۵۵، دهلیز مرگ) را به کلمبیا پیکچرز فروخت که به ساخت فیلمی با همین نام منجر شد. چسمان در آثارش سعی داشت تصویر یک تبهکار بی‌رحم را از خود بزداید و نشان بدهد که اگر خلاف‌های سنگینی را مرتکب شده به دلیل فقر و ناآگاهیش بوده‌است که این هم بیشتر تقصیر جامعه‌ای بوده که او در آن بزرگ شده‌است. بر حسب اتفاق آثارش از فروش خوبی برخوردار شدند. اما کتاب‌هایش هم نتوانستند با وجود اینکه مدت زمان اجرای حکمش را چند سالی به عقب برگرداندند، او را به آغوش جامعه بازگردانند. با وجود فشار و خواهش‌های جامعه بین‌الملل و روسای جمهور و دیگر شخصیت‌های برجسته بین‌المللی، کاریل چسمان سرانجام به اتاق گاز سپرده شد.
 

دیدگاه کاربران
 • کامران 28 مهر 1402 / 02:13

  احمقی که‌ چند ورق پر از مهملات احمقانه را بنام اثر و کتاب و دستنوشته چسمان از خودش درآورده‌ بقدر عاری از فهم و شعور نداشته که‌ حداقل‌ این اسم مسخره‌ و مضحک را از خودش در نمی اورد؛ آخر مردک نادان سفهیه چسمان چه‌ ربطی به‌ رینگ داره؟ نه مشت زن بود نه بوکسور بود نه‌ورزشکار.. انگار یکی کتابی در مورد زندگینامه‌ انیشتین بنویسه و اسمش و بزاره سامورایی خونریز .. حماقت و سفهاهت و بی حیایی هم حد و اندازه‌ای داره؛ من نمی گم در خارج از ایران شیادانی شارلاتان که‌ از خودشون بنام نویسنده های معتبر کناب چاپ می کنند وجود نداره اما حداقل اینقدر عقل دارند که نام و موضوع کتاب جعلیشون با اثار نویسنده‌ اصلی مطابقت و نزدیکی و همخوانی نزدیک داره..

 • english literature essay help 22 آذر 1402 / 11:13

  english literature essay help

  دانلود کتاب رینگ خونین نوشته کاریل چسمان | بوکیها

 • write my essay discount code 23 آذر 1402 / 11:53

  write my essay discount code

  دانلود کتاب رینگ خونین نوشته کاریل چسمان | بوکیها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توسط
تومان